حکمت خدا

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

امکانات وب

[URL=http://parstools.com/][IMG]http://gfx.parstools.com/gifanimations-dividers/dividers/dividers-parstools.com-946.gif[/IMG][/URL]

خداوند كارهايش از روي حكمت است و ما نادانيم

يك روز ؛ شخصي بهمراه دوستش كه دكتر و رئيس يك بخش  بيمارستان بود ؛ به بيمارستان  آمد و همراه دكتر جهت ويزيت بيماران بداخل بخش آمده و ديد كه دكتر در ويزيت خود براي بيماران  نوشت :

بيمار شماره 1 كباب برگ بخورد  و بيمار شماره 2 سوپ بخورد  وبيمار شماره 3 غذا نخورد و مابقي غذاي معمولي بخورند و پرسنل اطاعت كردند و بيماران نيز از دكتر تشكر كردند   .

آن شخص از دكتر پرسيد : چه دشمني و يا دوستي با اين افراد داشتي كه به يك نفر ؛ كباب و به يك نفر سوپ و به يك نفر ديگر هيچ غذائي ندادي ؟

دكتر گفت : شرايط اين 3 بيمار با مابقي فرق داشت ؛ بيمار شماره 1 ضخم معده داشت و بيمار شماره 2 ناراحتي ريوي داشت و بيماره شماره 3 ميبايست به اطاق عمل ميرفت .

آن شخص با فكر اين اتفاق و تجربه ؛ آن شب را نخوابيد وبا خود فكر كرد و بالاخره  به نتيجه  رسيد و با خود گفت : اگر تصميمات دكتر؛ در جهت نجات انسانها بوده  و دشمني نداشته ؛ پس خداوند با اين عظمت كه  كارها يش از  روي حكمت است ؛ تصميماتش نيز همين گونه است  و ما به علت ناداني  خودمان ؛ از خدا گلايه ميكنيم كه : چرا خدا فلان چيز را به فلاني داده وبه ما نداده ؟ و............  از خدا طلب بخشش كرد و گفت : خدايا  ما را به خاطر گلايه هايمان كه از روي ناداني است ؛ ببخش !!!

...
نویسنده : حسین فیروزاردکانی معاون آموزش بازدید : 68 تاريخ : پنجشنبه 10 مهر 1393 ساعت: 19:27